Najava: Uspon na Vilinac ''Ćurdinom stazom'' – 2019

images/Curdinom2018_34.jpg

U nedjelju 22.09.2019. godine organiziramo memorijalni uspon na Veliki Vilinac ''Ćurdinom stazom'' u sjećanje na pokojnog člana našeg društva, Zvonimira Ćurdu. Polazak je od grblja KRŠ na Risovcvu u 8:30. Po povratku s uspona u planinarskom domu u Masnoj luci sudionike uspona će dočekati pripremljen planinarski gulaš. 

 „Ćurdina staza“ počinje kod groblja Krš na Risovcu, uspinje se šumom ispod Polica i vodi preko jezerca, M. Vilinca sve do V. Vilinca na 2118 m.

Evo dodatnih informacija za one koji idu prvi put:

Uspon do Vilinca laganijim tempom traje oko 5 sati, a silazak 4 sata i srednje je težak. Oni koji su lošije kondicije mogu ići skraćenom rutom do Sedla pa natrag (ukupno 5 sati). Sa sobom ponijeti dovoljnu količinu vode i hrane kao, te prikladnu odjeću i obuću. Molimo sve koji će ići da se jave do subote radi bolje organizacije. 

Ovim putem pozivamo sve naše članove, prijatelje i sve ljubitelje planine da nam se pridruže bez obzira jesu li članovi društva ili ne.

images/ACurdo_1.jpg

 

HPD Pločno

 

Template Design free joomla templates

park1940300
park2940300
park4940300
park5940300