Pronađeno tijelo stradalog alpinista Edvarda Retelja
images/Kamesnica_potraga_6.jpg

images/Kamesnica_potraga_6.jpgNakon 24 satne potrage u 14.50 sati pronađeno je tijelo stradalog alpinista  Edvarda Retelja. Tijelo je pronađeno u podnožju 75-metarske litice preko koje je prošla lavina,  na nadmorskoj visini od oko1.100 metara. Markirao ga je potražni pas HGSS-a Aki, a ubrzo potom spašavatelji su ispod snijega pronašli i tijelo.

U ovoj akciji su pored spašavatelja iz hrvatskog gss-a aktivno sudjelovali i spašavatelji iz BiH. Tako su u subotu odmah nakon dojave o nesreći na mjesto događaja među prvima stigle ekipe iz Livna i Tomislavgrada a malo za njima i naša ekipa od 5 članova iz HGSS-a Posušje. Dojavu o nesreći smo zaprimili u subotu u 15:40 i već oko 16:10 smo krenuli na mjesto nesreće a u 18:10 smo već bili na Kamešnici na laviništu. Na terenu je tada bilo oko 50 spasilaca. Iako je vrijeme bilo vrlo loše, padala je jaka kiša i tuča praćena olujnom vjetrom i grmljavinom, svi su davali sve od sebe da što prije pronađu i četvrtog unesrećenog, ali na žalost nije mu bilo traga. Nakon 5-6 sati intezivne potrage došlo do još većeg pogoršanja vremena praćenog jakom grmljavinom, te je odlučeno je da se potraga privremeno obustavi kako ne bi došlo do stradavanja ostalih spasilaca.Tako smo i mi iako umorni i mokri među zadnjima napustili lavinište i spustili se u dolinu. Potraga je nastavljena u zoru ali tada je već bilo preko 200 spasilaca koji su tijekom noći pristigli u pomoć iz svih krajeva Hrvatske i BiH. Naša ekipa je i u nedjelju sudjelovala u potrazi sve do pronalaska tijela Ede Retelja. U nedjelju su se priključile i ekipe iz Mostara, Jablanice, Novog Travnika i Širokog Brijega.

Ovom prilikom izražavamo iskrenu sućut obitelji i prijateljima našega kolege Edvarda Retelja. Počivao u miru! 

images/Kamesnica_potraga_1.jpg

images/Kamesnica_potraga_2.jpg

images/Kamesnica_potraga_3.jpg

images/Kamesnica_potraga_4.jpg

images/Kamesnica_potraga_5.jpg

images/Kamesnica_potraga_7.jpg

images/Kamesnica_potraga_8.jpg

images/Kamesnica_potraga_9.jpg

images/Kamesnica_potraga_10.jpg

images/Kamesnica_potraga_11.jpg

images/Kamesnica_potraga_6.jpg

Arhiva

Kategorije